| Mapa serveru | Fakulty VUT | česky english 

Zlámalův seminář
V letním semestru 2016/17

Seminář se koná v seminární místnosti 1842 v 18. podlaží budovy A1 Fakulty strojního inženýrství VUT v Brně, Technická 2. v 13 hodin.

Program:

 • 5. dubna 2017
  Doc. Ing. Jiří ŠREMR, Ph.D.
  (Ústav matematiky FSI VUT v Brně)
  O hyperbolických parciálních diferenciálních rovnicích s "Carathéodoryovskou pravou stranou"
  Na obdélníku budeme uvažovat hyperbolickou parciální diferenciální rovnici druhého řádu s "Carathéodoryovskou pravou stranou" a smíšenou parciální derivací na straně levé. Ukážeme, proč se řešení hledá ve třídě funkcí absolutně spojitých ve smyslu Carathéodoryho a budeme diskutovat otázku, zda má pro tuto rovnici smysl studovat slabá řešení.
 • 26. dubna 2017
  Ing. Petra ROZEHNALOVÁ, Ph.D.
  (Ústav matematiky a DG, FAST, VUT v Brně)
  Analytické řešení rovnice vedení tepla na oblasti ve 3D
  V současnosti existuje několik oblastí ve stavebním inženýrství, ve kterých se využívají analytická a numerická řešení úloh a problémů vedení tepla. Pro testování software simulujících stacionární vedení tepla ve stavebnictví se používá norma ISO 10211:2007. Tato norma poskytuje k verifikaci výpočetních kódů 4 příklady - jeden založený na analytickém řešení 2D úlohy vedení tepla a 3 na precizně provedeném řešení numerickém. V této normě tedy chybí analytický 3D model. V příspěvku bude metodou řad odvozeno analytické řešení úlohy vedení tepla na oblasti tvaru kvádru.

Všichni zájemci jsou srdečně zváni.Tisk článkučlánek mailem
 Přidat příspěvek
_gfx/lines/horizontal.gif


Conference Differential Equation and Applications, September 4-7, 2017, Brno
středa 8. června 2016 od 21:35 na ČT Art